Pagatavo vaska sveci ar propolisu
Uzrullēt savu vaska svecīti jau ir forši, bet, ja to vēl apviļā propolisā, tad sasniegts būs sveču lieliskuma maksimums!
Kāda ir atšķirība starp vaska un parafīna sveci?
Šīm vielām ir tendence uzkrāties cilvēka organismā un radīt alerģijas, iekaisumus, astmu un pat onkoloģiskas slimības. Aina paliek vēl tumšāka, ja parafīna svecei pievieno smaržu un krāsu, jo arī šīs vielas ir naftas produkti, kas sadegot kļūst cilvēka organismam toksiskas. Parafīna sveces, protams, nerada tūlītēju kaitējumu, bet pētījumi liecina, ka atrašanās nevēdināmā telpā, kurā tās deg, ilgtermiņā var izraisīt astmu un/vai alerģisko kontaktdermatītu, kā arī palielina risku elpceļos veidoties audzējam. Tāpēc, ja tomēr gribas romantisku vakaru, kas smaržo pēc vaniļas, tad ieteicams ir sveci iedegt uz neilgu laiku, darīt to telpā, kurā iespējams atvērt logu un pārliecināties vai blakus nav mazi bērni un cilvēki gados, jo tie ir īpaši jūtīgi pret piesārņotu gaisu.
Kāpēc ir vērts sveci aplipināt ar propolisu?
Pats labākais, ka propolisa vaska svece nav nekas dārgs un sarežģīts. To ir pavisam viegli pagatavot pāris minūšu laikā. Vari pat izlaist sveces rullēšanas daļu un vienkārši izmantot jau gatavu vaska sveci! Bet tiem, kuriem gribas uzrullēt...
- Bišu vaska šūnu plāksne
- Kokvilnas dakts
- Propoliss (smalkā pulvera veidā - to iegūst sasaldējot un sadauzot ar āmuru vai mīklas rulli)
- Čaklas rociņas
Darām:
- Ņem vaska plāksni un nogriez sev vēlamo sveces augstumu.
- Tam piemēro dakts garumu. Novieto dakti pie vaska plāksnes īsākās maliņas un cieši, cieši sāc rullēt. Jo ciešāk, jo labāk!
- Lai svecīte smuki turētos kopā, izmanto savu plaukstu siltumu un viegli saspied to kopā (vasks siltumā kļūst mīksts un viegli veidojams, tāpat kā plastilīns).
- Kamēr svece vēl ir silta, izrullē to propolisa pulverītī.
- Gatavs!
Dedzini droši un priecājies, jo zini - Tu rūpējies par savu un mīļo veselību ar šo vienkāršo, dabas doto gaismas un siltuma avotu..